Преди да пристъпим към генерално решаване на проблема с нежеланото окосмяване, добре е да сме запознати с видовете лазери за епилация.
Рубинови лазери за епилация
Да започнем с най-стария от всички лазери за епилация, а именно рубинов лазер. Като пръв в занаята, естествено е да има известни ограничения при прилагането, а именно: не може да се използва при хора с по-тъмна кожа и тен; обхваща сравнително малка площ, съпоставимо с другите лазери за епилация.
Предимствата на този лазер е постигането на дълготраен ефект, както и чувствително разреждане на космите. Рубиновите лазери за епилация имат и недостатъци, като това, че процедурите са доста болезнени, времетраенето им е по-дълго, както и съществуването на известен риск от изгаряния и белези по кожата.
Медицински лазери за епилация
Тук представяме „тежката артилерия“ лазери за епилация – александритен лазер. Той е най-бързият, подходящ за обработване на по-големи площи, на светла и по-матова кожа (І – ІV фототип). В световен мащаб това са най-широко използваните лазери за епилация. Предимствата им са много: процедурите са най-ефективни, най-бързи и най-безболезнени; има много добра степен на проникване в кожата; ефективни са при по-фини и тънки косми. Като недостатъци на този вид лазери за епилация може да се посочи това, че не са подходящи за тъмна кожа.
Nd:Yag лазерът е медицински лазер с дълъг импулс на вълната, който може да се използва безопасно за всички типове кожа, включително и с тен (1 – VІ фототип). С него могат да
се извършват и други процедури – лазерно подмладяване, лечение на гъбички по ноктите, третиране на капиляри. Недостатък на Nd:Yag лазерът е, че процедурите са болезнени. Този вид лазери за епилация се ползват най-често при липса на александритен лазер или при V и VІ фототип кожа.
Диодни лазери за епилация
Представляват немедицински лазерни системи и се считат за компромисен вариант в избора на лазери за епилация. Подходящи са за всички типове кожа, сравнително ефективни са при плътни и тъмни косми и не са особено ефективни при фини и тънки косми. Диодните лазери не предлагат голяма мощност и широк диапазон от настройки, което прави техните възможности много ограничени. Диодните лазери за епилация имат своите предимства, като например това, че процедурите са безопасни, както и че работят ефективно при всички типове кожа. Недостатъците на диодните лазери за епилация се свеждат до: неефективност при тънки и фини косми; резултатът след първите две процедури е слаб; необходимо е да се нанася гел на обработваната зона, както и това, че в повечето случаи с този вид лазери за епилация работят немедицински лица, което може да доведе до компрометиране на процедурите, ако служителите не са достатъчно компетентни.
Доверете се на нас за лазерна епилация.